Ut. 13. apr 2021

OKdom.sk

Magazín pre bývanie a moderný domov

Projektovanie technického zariadenia budov: ktorý program si zvoliť?

9 min čítania

Pokiaľ už máte licenciu na veľký AutoCAD, jeho menšieho brata AutoCAD LT alebo na GstarCAD Professional či GstarCAD Standard, budete ku nim potrebovať ešte nadstavbu. Špeciálne pre projektovanie technického zariadenia budov. Zvoľte parametrickú aplikáciu CADprofi HVAC & Piping. Pomôže vám, ak budete riešiť oblasti kúrenia, ventilácie, klimatizácie, potrubia a všetkého, čo si daná budova bude vyžadovať.

Projektovanie technického zariadenia budov: ktorý program si zvoliť?
Projektovanie technického zariadenia budov: ktorý program si zvoliť? (zdroj: unsplash.com)

Čo obsahuje nadstavba HVAC & Piping?

Na úvod treba upozorniť, že tento program je doplnkovou aplikáciou, nie samostatným produktom. Na to, aby ste s ním mohli pracovať, potrebujete najprv vyššie zmienené CAD programy alebo niektorý AutoCAD (pre použitie s AutoCADom LT je nevyhnutnou súčasťou aj modul ManuSoft LTX™).

Nájdete tu knižnice objektov, ktoré umožňujú návrh zariadenia akéhokoľvek typu: HVAC (kúrenie, ventilácia, klimatizácia), potrubia, plynu, zdravotnej a požiarnej bezpečnostnej techniky, chladiace inštalácie…

Funkcia navrhovanie plánov a diagramov, spoločne s izometrickým pohľadmi, umožňuje použiť jediné softwarové riešenie pri navrhovaní komplexných projektov.

Rýchle konštruovanie zabezpečia symboly a objekty One-Click technológie.

Pokiaľ projekt vyžaduje, aby mal váš program na technické kreslenie viacero špecializovaných profesií (Architectural, Electrical, Mechanical) dajú sa objednať aj formou výhodného balíčka, kde budete mať všetky 3 + HVAC & Piping).

Benefity nadstavby HVAC & Piping

• Uľahčené kreslenie plánov, rezov, diagramov a izometrické pohľady,
• automatická kresba potrubia a vzduchotechniky,
• automatické spájanie kanálov a potrubí,
• výpočet dĺžky vodičov a povrchu vo vzduchových vedeniach,
• automatický sprievodca číslovaním, automatické generovanie kusovníka materiálov aj vizuálnych symbolov legendy.
• manažér vlastného užívateľského obsahu (bloky, kreslenie rámčekov, symboly),
• knižnica zariadenia od popredných výrobcov mnohých priemyselných odvetví,
• metrické i britské jednotky,
• online aktualizácie.

Ako na to?

Neviete, ako s nadstavbami pracovať? Potrebujete sa najprv trochu zaučiť? Pozrite si inštruktážne videá, ktoré zobrazujú možnosti efektívneho vytvárania projektov pomocou CADprofi. Prístup ku nim je neobmedzený a vy sa vďaka manuálom posuniete pri práci na projektovaní budovy o niečo ďalej.

Komerčný článok