St. 28. feb 2024

OKdom.sk

Magazín pre bývanie a moderný domov

Jeden z najudržateľnejších a najmodernejších trendov domácností – sklo

9 min čítania

Materiál, ktorý sa dá donekonečna recyklovať a spracovávať a zároveň je vždy in, určite máte doma aj vy. Zakomponujte ho do vašej domácnosti ešte viac a okrem nadčasového dizajnu získate aj presvetlenie priestoru ako bonus!

Jeden z najudržateľnejších a najmodernejších trendov domácností – sklo
(zdroj: unsplash.com)

Vaše zimné kráľovstvo

Moderné sú veľké francúzske okná, presklenné terasy alebo sklenené balkónové zábradlia. A aby ste mali doma skla naozaj veľa, čo takto skúsiť zimnú záhradu na mieru? Ak sa nechcete vzdať terasy v zimnom období, zasklením ju môžete premeniť na zimné kráľovstvo. Zimná záhrada nielen že zadrží unikajúce teplo pre vás, ale poskytne miesto aj rastlinkám, ktoré by vo veľmi chladnom prostredí zahynuli. A nie je nič príjemnejšie, ako môcť si v zime sadnúť so šálkou čaju do teplého priestoru so skvelým výhľadom.

Sprchový kút alebo vaňa?

Ideálnym miestom na použitie skla je aj kúpeľňa. Preferujete sprchový kút pred vaňou? Zvoliť môžete klasický alebo zasúvací spôsob zatvárania. Pokiaľ vám priezračné sklo v kúpeľni nie je veľmi po chuti, zvoliť môžete aj matnú verziu. Za nadčasový dizajn sa považuje čierne dymové sklo, ktoré je navyše aj veľmi moderné. Ak po sprchovom kúte veľmi netúžite, no po sprchovaní vo vani musíte zakaždým utierať z podlahy vody, skvelou voľbou je pre vás sklená zástena. Opäť je na vás, či sa rozhodnete pre číre sklo, ktoré napomôže aj presvetleniu kúpeľne, alebo vsadíte skôr na jeho inú verziu.

Zástena do akejkoľvek kuchyne

Zásteny sa používajú aj v kuchyni. Ak ste konečne našli kuchyňu svojich snov a máte pocit, že práve zástena by váš dizajn absolútne zruinovala, prečo nezvoliť presklennú? Sklená zástena je nenápadným prvkom, no pred fŕkancami zo sporáka chráni rovnako, ako akokoľvek iná. Jej vyhladený a naleštený povrch je navyše veľmi ľahko umývateľný s klasickými čistiacimi prostriedkami na leštenie skla. Z módy už vyšli aj klasické drevené zábradlia k schodiskám. Prečo nestaviť na sklené zábradlie z bezpečnostného skla, ktoré vdýchne priestoru eleganciu a schodisko bude vďaka nemu aj pekne presvetlené?