Št. 6. okt 2022

OKdom.sk

Magazín pre bývanie a moderný domov

Likvidáciu nebezpečného azbestu

6 min čítania

Azbest bol v minulosti považovaný za vynikajúci stavebný materiál. Z tohto dôvodu sa aj v dvadsiatom storočí často používal napríklad na strechách budov alebo neskôr aj v bytových domoch. Ako typický príklad možno spomenúť tiež stupačky v starších bytovkách. Azbest má vynikajúce izolačné vlastnosti a tiež odolnosť voči ohňu a chemikáliám. Každý z nás už určite videl typickú sivú azbestovú strechu.

Likvidáciu nebezpečného azbestu
Likvidáciu nebezpečného azbestu (zdroj: unplash.com)

Postupne sa ale zistilo že azbest je zdraviu škodlivý. Najväčšie riziko hrozí pri rozdrvení azbestu na malé čiastočky a jeho následnom vdýchnutí. Jedná sa teda o poškodenie pľúc. Z tohto dôvodu sa dnes pristupuje k likvidácii azbestu zo starších budov. Keďže sa jedná o zdravotne závadný materiál s rizikom pre človeka, je potrebné aby takúto likvidáciu zabezpečovala odborná firma.

Na webe www.likvidacia-azbestu.com si môžete takúto službu objednať. Tiež si to môžete prečítať viacej informácií na danú tému. Jedná sa o profesionálov v oblasti likvidácie azbestu s pôsobnosťou na celom Slovensku.

Azbest sa často vyskytuje na strechách starších budov ako sú napríklad aj chaty a chalupy. V tomto prípade zákazníci často uvažujú aj nad vŕtaním studne, teda zabezpečením vlastného zdroja vody na pozemku. Vŕtanie studní v Detve a okolí ako aj na celom strednom Slovensku je služba ktorá sa Vám rýchlo vráti.

Komerčný článok