So. 13. júl 2024

OKdom.sk

Magazín pre bývanie a moderný domov

Drevostavby – moderné bývanie so všetkým, čo k tomu patrí

8 min čítania

Ceny nehnuteľností išli za posledný rok nahor a prognózy ukazujú, že ceny nehnuteľností budú naďalej rásť. Menia sa nielen ceny nehnuteľností, ale aj záujem ľudí o konkrétne nehnuteľnosti. Kým kedysi boli typické viacgeneračné domy, dnes sú preferované minimalistické bungalovy. Záujem však rastie nielen o klasické murované domy, ale aj o drevostavby. Ekológia a zlý stav životného prostredia je aktuálnou témou a či chceme, či nie, premieta sa aj do bývania. Práve z tohto dôvodu vzrástol záujem o drevostavby. Drevostavby sú moderným bývaním so všetkým, čo k tomu patrí.

Drevostavby - moderné bývanie so všetkým, čo k tomu patrí
Drevostavby – moderné bývanie so všetkým, čo k tomu patrí (zdroj: Shutterstock.com)

Aké sú základné vlastnosti drevostavieb?

Drevostavby sú moderné stavby, ktoré sú charakteristické tým, že na ich stavbu bolo použité predovšetkým len drevo. Jedná so o drevo, ktoré býva špeciálne ošetrené, čiže sa vyznačuje dlhou životnosťou (aj 100 rokov). Je to drevo, ktoré nehnije a drží svoj tvar. Nemusíte sa báť plesní a dokonca ani škodcov.

Tieto stavby sú navyše aj ekologické, keďže sú vyrobené z recyklovateľného stavebného materiálu. Majú vynikajúcu izoláciu, čo oceníte nielen v zime, ale aj v lete. Môžete počítať s príjemnou klímou v interiéri tejto stavby. Oceníte aj odolnosť voči požiaru.

Montované stavby a zruby

Tento typ stavieb býva zväčša stavaný dvoma spôsobmi. Prvým sú tzv. montované stavby. Montované stavby tvoria panely z nosných drevených trámov, kvalitného opláštenia a samozrejme izolácie. Druhý spôsob sú tzv. masívne drevostavby. Tieto stavby môžete poznať pod názvom „zruby“ a pri týchto stavbách musíte počítať s tým, že budú musieť nejaký čas „sadať“.

Ekologickosť, rýchlosť stavby, výborné tepelno-izolačné vlastnosti, ale aj dlhá životnosť sú to, kvôli čomu sa ľudia rozhodujú pre tento typ stavby. Uprednostnite murovaný dom a dajte si postaviť bývanie, ktoré je v súlade s prírodou. Takéto bývanie ocenia aj alergici, či astmatici.

Komerčný článok