St. 28. feb 2024

OKdom.sk

Magazín pre bývanie a moderný domov

Zariaďovanie domu s minimálnym rozpočtom – ako si dovoliť zariadiť interiér štýlovo?

9 min čítania

Mnohí z nás si potrpia na vzhľade interiéru. V pekne zariadenom interiéri sa aj cítime lepšie. No ako zariadiť dom v najnovších trendoch, keď nemáte na to veľký rozpočet? Pravdou je to, že čím sú kusy nábytku štýlovejšie, tým sa aj ich cena šplhá vyššie. Máme pre vás rady na to, ako si vystačiť s minimálnym rozpočtom a zariadiť si interiér podľa svojich predstáv.

Zariaďovanie domu s minimálnym rozpočtom – ako si dovoliť zariadiť interiér štýlovo? (Foto: unsplash.com)

Menej je viac

Pamätáte si, ako vyzerali kedysi obývačky v domoch aj bytoch? Boli plné nábytku a niekedy sa tam nedalo ani pohnúť. Dnes je trend úplne opačný – čím vzdušnejší priestor je, tým lepšie. Nenakupujte zbytočne veľa nábytku, stavte skôr na jednoduchosť. Radšej investujte do pár kvalitných kúskov, ktoré skrášlia váš priestor a vďaka nim bude mať tú správnu atmosféru. Zároveň tým aj ušetríte kopec peňazí.

Pracujte s tým, čo už máte

Nemusíte nakupovať neustále niečo nové – či už nábytok alebo doplnky. V prvom rade, snažte sa využiť to, čo už máte. Pohľadajte starý nábytok na pôjde u vašich starých rodičov alebo napíšte kamarátovi, ktorý prerába dom, či nemá niečo navyše. Na internete nájdete množstvo nápadov ako znovu využiť starý nábytok a dekorácie. Vdýchnete im tak nový život a dokážete ich zmeniť na nepoznanie. Samozrejme, na toto vám treba aj dávku trpezlivosti a kreativity.

Hľadajte, hľadajte, hľadajte

To je naša hlavná rada, hlavne vtedy, keď chcete ušetriť. Hľadajte hlavne na miestach, kde sa predávajú veci z druhej ruky. Nikdy neviete, aké poklady tam môžete nájsť. Veci predávané v obchodoch viete na bazároch nájsť za zlomok ceny iba preto, že sa ich chce niekto zbaviť alebo ich už nepotrebuje. Ale nezabúdajte – čo môže byť pre jedného odpad alebo zbytočnosť, pre druhého môže byť najväčší poklad a kúsok, z ktorého sa bude tešiť.