So. 13. júl 2024

OKdom.sk

Magazín pre bývanie a moderný domov

Chystáte sa predať dom alebo byt? Toto ho môže znehodnotiť!

10 min čítania

Kto by nechcel za svoju nehnuteľnosť dostať pri predaji čo najviac peňazí. Či už rekonštruujete, predávate, alebo len jednoducho chcete svoj príbytok udržať v čo najvyššej hodnote, myslite na detaily. Jedným z nich je určite aj stav vašej kúpeľne.

Chystáte sa predať dom alebo byt? Toto ho môže znehodnotiť!
(zdroj: unsplash.com)

Luxus aspoň na pohľad

Hoci kúpeľňa rozhodne nebýva tou najväčšou miestnosťou v dome alebo v byte, obvykle si ju veľmi pozorne každý všíma. Práve preto by ste mali vizuálnu príťažlivosť kúpeľne upraviť do štádia, v ktorom bude atraktívna pre každého. Staré a obité armatúry rozhodne k príjemnému pocitu neprispejú. Ich modernizácia navyše zabezpečí aj lepšiu funkčnosť, akou je napríklad úspora vody. Myslite na to, že aj taký drobný detail, ako vyhrievaný stojan na uterák môže dodať vašej kúpeľni luxusný nádych.

Prehľadná a príjemná

Základom dobre zariadenej miestnosti je určite osvetlenie. Ak stavíte na prudké, alebo naopak nedostatočné osvetlenie, priestor sa môže okamžite stať nepríjemným a stiesneným. Na príjemnú atmosféru budete potrebovať viacvrstvové riešenie v podobe ambientného, pracovného a akcentového osvetlenia. Úsporu na energiách vám zabezpečia LED svetlá, ktoré navyše zabezpečia aj lepšie odvetlenie. Môžete pridať aj stmievače, tie sa zasa postarajú o väčšiu flexibilitu svetla. Okrem svetla v kúpeľni rozhoduje aj usporiadanie a množstvo úložných priestorov. Zaobstarajte do kúpeľne dostatok toaletných skriniek a políc, ktoré zvýšia nielen funkčnosť, ale aj príťažlivosť vašej kúpeľne. Ako kupujúci by ste tiež určite ocenili prehľadnosť priestoru, ktorú získate najmä s dostatkom miesta na odkladanie uterákov, toaletných potrieb a iných vecí, bez ktorých sa žiadna kúpeľňa nezaobíde.

Lacné veci vás niekedy vyjdú draho

Podobne ako iné miestnosti, aj kúpeľňa neznesie miešanie viacerých štýlov alebo období. Jednotný dizajn je základ. Či už sa rozhodnete pre moderný, tradičný alebo retro štýl, aj malé veci ako zladené uteráky, sprchový záves alebo mydelnička by mali prispieť k jeho jednotnosti. Cenu nikdy nenavýšia ani lacné materiály. Hoci sa to spočiatku môže zdať ako úsporné opatrenie, v skutočnosti vás môže vyjsť naopak veľmi draho. Napríklad nekvalitná škárovacia hmota popraská a urobia sa na nej škvrny, čo nielen zhorší celkový dojem, ale časom ju budete musieť vymeniť. Odporúčame preto investovať radšej do vysokokvalitných materiálov, ktoré vydržia dlho – či už ide o obkladačky, dosky, armatúry alebo iné materiály.