Ut. 5. dec 2023

OKdom.sk

Magazín pre bývanie a moderný domov

Ako si vybrať kalové čerpadlo?

8 min čítania

Kalové čerpadlá sú produkty, ktoré za každých okolností využijete nielen v dome, ale aj na rôznych stavbách. Využívajú sa na čerpanie vody a kalu, pričom prinášajú množstvo benefitov. Prinášame vám prehľad kritérií, ktoré by ste mali pri kúpe kalových čerpadiel brať do úvahy.

Ako si vybrať kalové čerpadlo?
Ako si vybrať kalové čerpadlo? (zdroj: pixabay.com)

Spôsob ich využitia

Prvým a základným kritériom je to, aby ste vedeli spôsob využitia. To znamená, že by ste si mali premyslieť či potrebujete povrchové alebo ponorné čerpadlo. Vopred by ste mali dobre vedieť ako znečistenú vodu idete čerpať a na základe toho by ste si mali vybrať kalové čerpadlo.

Existujú aj benzínové kalové čerpadlá, ktoré sa označujú za vysoko účinné zariadenia. Využiť sa dajú aj tam, kde nie napojenie na elektrickú sieť. Ak sa rozhodnete pre tento typ kalového čerpadla, vopred sa zamerajte aj na objem a spotrebu.

Záleží na cene?

V prípade kalových čerpadiel je cena mimoriadne dôležitá. To znamená, že sa rozhodne oplatí zainvestovať. Ak chcete toto zariadenie využívať pravidelne a chcete skutočne spoľahlivý výkon, budete musieť investovať o čosi viac peňazí. Ide však o produkt, ktorý vám vydrží aj niekoľko rokov, pokiaľ s ním zaobchádzate rozumne. V dnešnej dobe však nájdete skutočne širokú škálu týchto produktov a taktiež aj rôzne ceny. Preto si vopred premyslite, koľko peňazí ste ochotní dať za kalové čerpadlo.

Benefity čerpadla

Viete, aké sú benefity kalového čerpadla? V prípade, že potrebujete odčerpať špinavú vodu, kalové čerpadlo je tou správnou voľbou. Dokážu odčerpať aj veľmi hustú tekutinu, ktorá obsahuje množstvo nečistôt. Tie vie kalové čerpadlo jednoduchým spôsobom zachytiť.

Toto zariadenie je obľúbené aj na filtráciu záhradných rybníkov, poprípade čerpanie odpadovej vody zo septiku. Tak neváhajte a vyskúšajte kalové čerpadlo aj vy. Veríme, že si vyberiete správne!

Komerčný článok