Ut. 5. dec 2023

OKdom.sk

Magazín pre bývanie a moderný domov

Zútulnite si víkendovú chatu pred príchodom zimy

10 min čítania

Zima je za dverami a v podhorských oblastiach dáva o sebe vedieť. V nížinách síce teploty výrazne klesajú, avšak nie až tak, aby sme sa naplno mohli tešiť z tej pravej zimy.

Zútulnite si víkendovú chatu pred príchodom zimy
Zútulnite si víkendovú chatu pred príchodom zimy (zdroj: unsplash.com)

Ak máte drevenú víkendovú chatu nad dedinou, či v lese, zútulnite si ju pred príchodom zimy. Ak v nej plánujete tráviť aj nejaký čas, je predsa dôležité sa v nej cítiť maximálne pohodlne.

Nové krbové náradie

Ak je súčasťou víkendovej chaty aj krb, ktorý zabezpečuje jej vykurovanie, odporúčame vám zútulniť si víkendovú chatu aj novým krbovým náradím. Moderné kované krbové náradie je pevnejšie, praktickejšie, čím vám výrazne uľahčí starostlivosť o oheň v krbe. Je trváce a zároveň bezpečné. Je však aj dizajnový prvok moderných krbov a krbových kachlí, ktoré sú súčasťou víkendových chatiek a slúžia ako zdroj kúrenia.

Huňatý koberec pred krb a kožušinové podsedáky

Pred zimou vám odporúčame doniesť si do víkendovej drevenej chatky aj huňatý koberec pred krb, či kožušinové podsedáky, ktoré oceníte na drevených stoličkách, či drevených laviciach, ktoré si do chát dávajú viacerí majitelia. Kožušinové podsedáky sú perfektným doplnkom do chát a huňatý koberec pred krb zase oceníte, ak sa budete chcieť ohriať pri krbe, či vychutnávať si romantiku s partnerkou, či partnerom.

Keramické vázy

Keramické vázy s ľudovými vzormi môžete dávať na vnútorné parapety, ale môžete si ich dať aj na drevený masívny stôl, či na police ku krbu. Nedávajte ich ale k blízkosti dymovodov. Sú pekným vidieckym dekoračným prvkom. Môžete si do nich dávať sušené kytice, ktoré vám zatraktívnia priestor, alebo si do nich môžete dať aj čečinu, ktorú si ozdobíte vianočnými, resp. zimnými dekoráciami.
Odporúčame vám kúpiť si keramické vázy s ozdobami typickými pre váš región.

Okrem vyššie spomínaných pomôcok a dekorácií odporúčame dávať na stôl ľanový obrus s ľudovými výšivkami, nové závesy s výšivkami, ale nezabúdajte ani na koberec v predsieni, aby ste si sneh, či blato nezaniesli do chaty.

Komerčný článok