So. 21. máj 2022

OKdom.sk

Magazín pre bývanie a moderný domov

Na čo dávať pozor pri výbere novej kuchyne? Tieto kúsky vám nesmú chýbať!

10 min čítania

Plánujete novú kuchyňu a chcete, aby bola moderná, praktická a dobre sa vám v nej varilo? V dnešnej dobe sú veľmi obľúbenou voľbou kuchyne na mieru, ktoré si viete vyskladať podľa svojich predstáv.

Na čo dávať pozor pri výbere novej kuchyne? Tieto kúsky vám nesmú chýbať!
Na čo dávať pozor pri výbere novej kuchyne? Tieto kúsky vám nesmú chýbať! (zdroj: pixabay.com)

Ak sa zamýšľate nad novou kuchyňou, snažte sa priestor využiť čo možno najefektívnejšie. V merku by ste mali mať najmä dostatok úložného priestoru, prakticky zvolené spotrebiče a moderný dizajn. Rovnako tak si vyberajte materiály, ktoré sa jednoducho udržiavajú čisté. Aký nábytok a doplnky rozhodne stoja za vašu pozornosť?

Matná pracovná doska hrá prím

Aj keď farebných dekorov je celý rad, na špici popularity je v slovenských domácnostiach matná tmavosivá pracovná doska. Povrch prednej strany skriniek býva naopak lesklý, najčastejšie v bielej farbe. Dôvod obľúbenosti tejto kombinácie je jasný – biela opticky zväčšuje a presvetľuje priestor a pôsobí mimoriadne čisto, sivá pracovná doska v matnom prevedení ju skvelo dopĺňa. Mimochodom, ak premýšľate nad kuchynskou linkou, ktorá sa bude ľahko udržiavať, lesklý variant je vždy dobrou voľbou, ak nie najlepšou.

Skrinky, ktoré nebúchajú a využité miesto

Venujte pozornosť kovaniu skriniek, u ktorých je dnes už štandardom spomaľovač, vďaka ktorému pri zatváraní nerobia hluk, nakoľko je pomalé a tlmené. Skrinky sa môžu otvárať smerom hore, zaujímavým druhom sú rohové skrinky, ktoré sa vyklápajú a vy vďaka premyslenému systému využívate celý priestor, ktorý roh ponúka.

Myslite na úložný priestor

Aby ste si užili čo možno najväčší komfort, nesmie vám chýbať tiež dostatok úložného priestoru. Moderná kuchyňa využíva aj vysoké skrinky, aby sa do vašej kuchyne zmestilo všetko, čo potrebujete, aj keď nedisponujete veľkoryso riešeným interiérom. Stačí si vopred naplánovať, ako by mala vaša kuchyňa vyzerať a prispôsobiť výber jednotlivých skriniek vašim požiadavkám.

Rúru umiestnite do úrovne očí

Ak už máte naplánované rozloženie jednotlivých skriniek, zamyslite sa nad spotrebičmi. Určite vám nemôže chýbať sporák a priestor na umývanie riadu. Moderné trendy hovoria jasnou rečou – vytvorte rúre v rámci kuchynskej linky miesto tak, aby ste sa k nej nemuseli skláňať. Na trhu nájdete množstvo inteligentných spotrebičov, ktoré dokážete ovládať pomocou internetu a viete s nimi pracovať tak, aby vám slúžili presne vtedy, kedy potrebujete.

Komerčný článok