St. 28. feb 2024

OKdom.sk

Magazín pre bývanie a moderný domov

Interiérový dizajn – ako si zútulniť domov moderným spôsobom

10 min čítania

Keď sa presťahujete do domu alebo bytu, tak trvá pomerne dlho, kým si to tam prispôsobíte podľa svojich predstáv, nakúpite si všetky doplnky a cítite sa útulne. Zároveň je v tomto prípade veľmi ťažké rozhodovanie, do čoho sa oplatí investovať, čo je len vyhadzovanie peňazí, čo vám v interiéri vyhovuje a páči sa vám, a čo naopak nie. Niektorým ľuďom sa budú páčiť v interiéri tapety a iní nedajú dopustiť na biele steny. Poďme sa teda pozrieť na to, ako si môžete zútulniť váš domov moderne a jednoducho.

Interiérový dizajn – ako si zútulniť domov moderným spôsobom (Foto: pixabay.com)

Koberce dokážu spraviť kúzla

Predstavte si veľkú miestnosť – napríklad obývačku – v ktorej je len nábytok, bez akýchkoľvek kobercov. Pôsobí to chladne, prázdne a nie veľmi útulne. Aj keď prídete do hotelovej izby, tak je tam zvykom, že vo väčšine sú práve koberce. Aj keď sa môže zdať, že koberec je len nenápadný detail, tak je to práve naopak – koberec dokáže s priestorom a dizajnom v interiéri spraviť veľmi veľa. Rovnako môžete využiť koberec ako farebný prvok v miestnosti, ktorý ju oživí a spraví tak celú miestnosť zaujímavejšou.

Záclony a závesy

Záclony by nemali chýbať v žiadnej domácnosti. Neplnia len estetickú funkciu, ale aj praktickú. Vďaka nim vám nevidia susedia ani okoloidúci do vnútra. No a opäť ako pri kobercoch, záclony dokážu priestor neuveriteľne zútulniť. Netreba si vyberať v tomto prípade žiadne komplikované vzory a farby. Čisté biele alebo krémové záclony sú ideálnou voľbou. Závesy sú už ľubovoľné a vyberať ich treba podľa veľkosti a umiestnenia okna. Ak máte veľké francúzske okná, nemáte nad čím premýšľať a jednoznačne by ste do závesov mali ísť. 

Interiérový dizajn – ako si zútulniť domov moderným spôsobom (Foto: pixabay.com)

Rodinné fotografie

Váš domov by ste si mali čo najviac personalizovať, čiže prispôsobiť svojmu štýlu. Do interiérového dizajnu môžete veľmi efektne zakomponovať svoje najkrajšie spomienky – svadba, narodenie dieťaťa či iné úspechy v živote. Využite prázdne steny a zaplňte ich vašimi fotografiami a obrazmi. Okrem klasických sklenených rámov môžete využiť aj tlač na fotoplátno a už to bude pôsobiť zaujímavejšie. Skúste si spraviť doma aj celú stenu zaplnenú fotografiami, no tu by ste si už mali ich rozmiestnenie vopred naplánovať.