Št. 23. máj 2024

OKdom.sk

Magazín pre bývanie a moderný domov

Zaklopte na tie správne dvere

10 min čítania

O tom, že dvere v interiéri zohrávajú dôležitú úlohu, niet pochýb. Ale čo ich dizajnová stránka? Je rovnako dôležitá ako tá praktická. Že ste si vybrali dobre, pochopíte, keď sa jedného dňa zadívate okolo seba a všetko bude do interiéru dokonale zapadať. Aj vaše dvere.

Zaklopte na tie správne dvere
Zaklopte na tie správne dvere (zdroj: komerčný článok)

Voľba interiérových dverí je často tvrdý oriešok

Pri zariaďovaní interiéru sa dá „pochytiť“ na mnohých veciach – na farbe stien, odtieni podláh či štýle nábytku. Zdalo by sa, že pri výbere interiérových dverí konečne zakopete vojnovú sekeru, avšak vtom vojdete do niektorého štúdia s dverami, a zvada je na svete. Ktoré si vybrať? Je toľko materiálov, výplní, štruktúr… nehovoriac aj o kovaní, že je len ťažké objaviť kompromis. V každom harmonickom vzťahu sa však dá nájsť riešenie aj pri zariaďovaní domácnosti. Len treba myslieť v prvom rade prakticky. Interiérové dvere sú dobre zvolené vtedy, ak plnia dobre svoj účel, to znamená, že nám doprajú súkromie alebo potrebnú izoláciu od zvukov či svetla. Iné dvere vyberáme do špajzy, iné do spálne a obývačky. Kým niekde nepotrebujeme dostať ani zamak svetla alebo si neželáme pritiahnuť neželané pohľady, inde nám vyhovuje presvetlenie prostredníctvom sklenených plôch dverí či dokonca použitie celosklenených dverí.

Pouvažovať treba aj o odolnosti dverí

Interiérové dvere do domácnosti, v ktorej sú malé deti alebo zvieratá, by mali byť určite odolnejšie, aby sa dokázali vyrovnať s častou manipuláciou, ale i škrabancami či častým umývaním. To isté platí aj o dverách, ktoré sa budú vyskytovať v komerčných priestoroch, kde ich bude využívať veľké množstvo ľudí. Laminátové dvere sú oveľa odolnejšie ako dvere fóliované, no okrem toho vás zaujme aj hladkosť či naopak štruktúrovanosť povrchu. Dnes sú už mnohé laminátové dvere na nerozoznanie od dverí drevených. Kovovými súčasťami možno vylepšiť aj tie najnudnejšie dvere na svete. A vedeli ste, že staré kovové zárubne už nie je potrebné vytrhávať zo steny? Moderné obložkové zárubne sa dajú aplikovať priamo na ne, bez zbytočného búrania a neporiadku. V predajni Lupacentrum v Špačinciach pri Trnave vám s výberom interiérových dverí ochotne poradia. Na tieto dvere sa zaklopať oplatí.

Komerčný článok