Po. 10. máj 2021

OKdom.sk

Magazín pre bývanie a moderný domov

Vitríny vám poslúžia doma i vo firme: Aké sú ich najväčšie benefity?

10 min čítania

Myslíte si, že vitrína je „len“ presklená skrinka? Zdá sa vám, že nejde o užitočný kus nábytku? Omyl!

Vitríny vám poslúžia doma i vo firme: Aké sú ich najväčšie benefity?
Vitríny vám poslúžia doma i vo firme: Aké sú ich najväčšie benefity? (zdroj: pixabay.com)

Súčasné trendy v interiérovom dizajne uprednostňujú najmä osobitosť, voľnosť a kreativitu. Práve pri týchto faktoroch sú presklené skrinky skvelými pomocníkmi, ktoré oceníte v pracovnom i domácom prostredí. Ako ich vybrať? Skombinovať môžete viaceré typy alebo jednotlivé kusy držať v jednej línii, vďaka ktorej docielite harmóniu v priestore.

Do obývačky, spálne, pracovne i kancelárie

Pod pojmom vitrína si asi väčšina z nás predstaví skrinku, ktorá je aspoň čiastočne zasklená. Zatiaľ čo predtým slúžila predovšetkým na prezentáciu rodinného porcelánu či brúseného skla, v dnešnej dobe skôr poslúži na uloženie rôznych úžitkových predmetov, ktoré chceme mať stále po ruke alebo sa na ne radi pozeráme, pretože nám evokujú príjemné spomienky, ale zároveň ich chceme chrániť pred prachom či rozbitím. Nezabúdajte však, že vystavené by mali byť predmety, ktoré zaujímavo dotvoria atmosféru danej miestnosti. Tú možno navyše umocniť vhodným osvetlením vnútra vitríny – ideálne sú napríklad bodové svetlá alebo LED pásiky.

Čo do vitríny umiestniť?

Vo väčšej kuchyni či jedálni môžete do vitríny umiestniť nielen taniere či poháre, ale aj karafy s hodnotným alkoholom, gurmánske skvosty v podobe ingrediencií potrebných na dochucovanie jedál, či prestieranie alebo obrusy s rodinným alebo historickým významom.

Do obývačky sa hodí literatúra, ktorá má pre vás význam, prípadne publikácie postavené na lákavom vizuálnom obsahu či prebale. V kancelárii alebo firemnom prostredí zarezonujú vo vitrínach predmety z pracovných ciest alebo ocenenia, ktoré ste ako tím získali. V spálni zas ozvláštnia každú vitrínu fotografie z rodinných dovoleniek, snímky rodinných príslušníkov alebo predmety významné z rodinného hľadiska.

Vitríny sa hodia do každého priestoru

Vitríny sa môžu stať atraktívnym doplnkom každého interiéru, bez ohľadu na to, v akom štýle sa nesie. Navyše im nemožno uprieť ani ich praktickú funkciu – poslúžia ako ďalší úložný priestor. Umiestnite vitrínu, do zázemia vašej spoločnosti, prevádzky alebo do obchodu, môže sa stať dominantou celého interiéru, vďaka čomu môžete upriamiť pozornosť presne tam, kam potrebujete. Vyberte si obchodné zariadenie od medcom.sk!

Komerčný článok