Št. 23. máj 2024

OKdom.sk

Magazín pre bývanie a moderný domov

Jednoduchosť a krása plechovej krytiny na strechu

11 min čítania

Strechy domov sú jedinečné nielen svojím tvarom, farebnosťou, ale tiež typom strešnej krytiny. Každá z nich je krásna iným spôsobom a ladí k inému typu stavby. Všetky však majú jedno spoločné – chránia vaše domovy pred vonkajšími poveternostnými vplyvmi. Aj keď je paleta typov strešných krytín, materiálov a ich prevedení v súčasnej dobe pestrá, naše strechy majú stále viac záľubu v plechovej krytine.

Prečo práve plechová krytina na strechu?

Dôvodov je hneď niekoľko. Plechová krytina je vo svojej jednoduchosti, pestrosti profilov a farieb, ale aj jednoduchou montážou skvelým riešením nielen pre profesionálov, ale aj skúsenejších domácich majstrov. Jej ďalšou prednosťou je nadčasovosť. Už dávno neplatí, že plechová strecha patrí len na vedľajšie stavby alebo staršie domy. Moderné, často minimalistické projekty idú ruka v ruke s trendovými farebnými variáciami plechov a vdychujú súčasnej architektúre domov akýsi nádych jedinečnosti. Jedinečnosti, ktorá je však vo svojej podstate strohá a nenápadná.

Kvalita, ktorú plechová krytina na strechu dosahuje vďaka neustálemu vylepšovaniu a novým technológiám spracovania plechov, je tiež jedným z mnohých kritérií, pre ktorú je vyhľadávaná nielen pri rekonštrukciách, ale aj pri nových projektoch. Ak by sme chceli tento „chválospev“ na plechovú krytinu uzavrieť, tak je tu ešte jeden veľmi silný argument, a to je pomer ceny a kvality. Práve ten je pri mnohých stavbách tým rozhodujúcim kritériom. Avšak povedať, že výberom tohto typu krytiny sa o niečo oberáte, by bolo veľmi nevhodné. Práve naopak! V tomto prípade dostávate za svoje peniaze skutočne kvalitnú strešnú krytinu, ktorá nezruinuje váš rozpočet a bude ozdobou vašej strechy mnoho a mnoho rokov.

Jednoduchosť a krása plechovej krytiny na strechu
Jednoduchosť a krása plechovej krytiny na strechu (zdroj: komerčný článok)

Stavte na dizajn! Stavte na plechovú krytinu na strechu!

Je samozrejmé, že strecha okrem svojej úžitkovej stránky musí vyhovovať aj po stránke dizajnovej. Aj tá najdokonalejšia strecha, ak nebude dokonale ladiť so stavbou a okolitou architektúrou, stratí všetku svoju pridanú hodnotu, všetok svoj šarm. Práve preto je pri výbere strešnej krytiny také dôležité aj estetické hľadisko. Všetky tie dokonalé profily a farebné možnosti dokážu v konečnom výsledku stvoriť strechu, ktorá bude priam kričať a oslňovať svojou unikátnosťou. Strechu, ktorá môže imitovať škridly na klasickej stavbe, ale môže tiež veľmi elegantne a nenápadne rušiť hranicu medzi strechou a fasádou úžasnej minimalistickej stavby.

Áno, dizajn je pri streche prioritný. Plechová krytina na strechu je jasným dôkazom toho, že každý typ strechy môže byť jedinečným dizajnovým kúskom. Stačí si len správne vybrať.

Jednoduchosť a krása plechovej krytiny na strechu
Jednoduchosť a krása plechovej krytiny na strechu (zdroj: komerčný článok)

Komerčný článok