Ut. 5. dec 2023

OKdom.sk

Magazín pre bývanie a moderný domov

Tipy ako ušetriť pri kúpe nábytku – využijete ich pri zariaďovaní celého domu!

11 min čítania

Kúpa nábytku je jednoznačne zdĺhavý a komplikovaný proces, hlavne kvôli širokej ponuke množstva obchodov. Je potrebné, aby ste jednotlivé ponuky porovnali nie len čo sa týka ceny, ale aj materiálu, dostupnosti či variabilnosti prevedení. V dnešnom článku máme pre vás tipy na to, aby vám vyberanie nábytku nezabralo veľa času a hlavne peňazí.

Tipy ako ušetriť pri kúpe nábytku – využijete ich pri zariaďovaní celého domu! (Foto: unsplash.com)

Choďte do obchodov cielene a kúpu načasujte

Pre váš rozpočet nie je nič horšie, než ísť do obchodu bez toho, aby ste mali presný plán. Takým spôsobom je veľká pravdepodobnosť, že budete nakupovať impluzívne, bez rozmyslenia a nakúpite veci, ktoré sa k sebe nakoniec ani nebudú hodiť.

Ak idete do akéhokoľvek obchodu a viete, že si tam nejaký kus nábytku chcete kúpiť, tak si spravte plán konkrétnej miestnosti – aké kusy nábytku chcete, aké majú mať farby a materiály. Rovnako by ste si mali kúpu načasovať tak, aby boli niektoré kusy nábytku v akcií, keďže vo viacerých obchodoch prebiehajú pravidelné zľavy.

NÁŠ TIP: Zľavy nájdete aj pri nákupe online -> na KuponyZdarma.sk sú tisíce zľavových kódov, zliav, výpredajov a akcií známych obchodov. Pozrite SCONTO zľavový kód, kupón na Merkury Market, Okay promo kódy a mnohé ďalšie. Ušetrite aj stovky eur, stačí zobraziť kód, skopírovať a uplatniť pri nákupe.

Kúpa nadčasových a jednoduchých kúskov

Nie len že sú originálne, vzorované a pestrofarebné kúsky oveľa drahšie, než tie klasické a jednoduché, ale oveľa rýchlejšie vyjdú z módy. Samozrejme, sú ľudia, ktorí preferujú trendy, no takýmto spôsobom by ste nábytok museli neustále meniť, čo v rámci šetrenia určite nie je priaznivé. Zamerajte sa na kvalitnejšie, no jednoduché kúsky, ktoré budú v neutrálnych farbách, takže vám budú ladiť ku všetkému a priestor môžete ozvláštniť doplnkami. 

Nakupovanie postupne a s rozumom

Keď si zariaďujete dom alebo byt, tak si niektorí predstavia, že si všetko naraz nakúpite a byt je o týždeň zariadený. No naozaj to tak nie je a sú ľudia, ktorí v byte pol roka spávajú na matracoch, pretože čakajú na posteľ, ktorú si chceli objednať. Treba s tým rátať aj v prípade, keď chcete ušetriť. Všetok nábytok kupujte postupne, premyslene a stavte radšej na kvalitu, než kvantitu.

Práve cez internet si môžete pozrieť na pár kliknutí veľké množstvo nábytku online, ak to skombinujete a využijete aj zľavy na nábytok z KuponyZdarma.sk, ešte aj ušetríte. Schválne pozrite!