So. 4. feb 2023

OKdom.sk

Magazín pre bývanie a moderný domov

Poplastované pletivo: na aké ploty sa hodí?

9 min čítania

Poplastované pletivo v zelenej farbe v súčasnosti patrí medzi najobľúbenejšie. Na popularite mu pridáva aj skutočnosť, že vydrží cca 20 rokov.

Poplastované pletivo: na aké ploty sa hodí?
Poplastované pletivo: na aké ploty sa hodí? (zdroj: unsplash.com)

Napríklad také plastové pletivo, na ktoré mnohí stavia len kvôli jeho nízkej cene, má iba veľmi krátku životnosť, čiže v konečnom dôsledku ani neušetríte.

Ako vyzerá poplastované pletivo?

Poplastované pletivo je potiahnuté PVC vrstvou. Kov pod touto vrstvou je pozinkovaný. Inštaluje sa na okrúhle stĺpiky na plot v kombinácii s vzperami, slúžiacimi ako výstuha v záťažových bodoch.

Verzie poplastovaného pletiva

Takéto plotové pletivo má dve farebné prevedenia, zelenú a antracitovú. Výšky pletiva sú rovnaké ako pri pozinkovanom pletive, odlišný je priemer drôtu, oka a hrúbka PVC vrstvy.

Poplastované pletivo Klasik PVC 6×6 má priemer drôtu 1,65 mm, hrúbku PVC vrstvy 2,5 mm a veľkosť oka 60 mm.

Nasleduje Klasik PVC 5×5 pletivom ktoré má rovnakú hrúbku drôtu aj PVC vrstvy, ale vďaka menšiemu priemeru oka (53 mm) zabezpečuje väčšiu pevnosť a silu. Najsilnejšie je Klasik PVC Super s priemerom drôtu 1,8 mm, priemerom PVC vrstvy 2,8 mm a veľkosťou oka 53 mm.

Benefity poplastovaných plotov

• vydržia aj viac ako 20 rokov,
• sú silné a bezpečné,
• sú takmer bezúdržbové, nevyžadujú si žiadnu starostlivosť,
• sú odolné voči hrdzaveniu a korózii,
• vhodné aj do svahovitého terénu, pretože ho dokážu dobre kopírovať,
• odolávajú nepriaznivým poveternostným podmienkam.

Čiže na poplastované ploty stavte vtedy, ak potrebujete kvalitný plot za prijateľnú cenu. V prípadoch, ak hľadáte niečo univerzálne na oplotenie rodinného domu, pozemku, záhrady, vinice, sadov… Hodia sa aj ku moderným stavbám. Skvele poslúžia pri ohradení stavenísk, ciest i športovísk.

Alternatíva – zvárané pletivo

Ďalšou alternatívou je zvárané pletivo, tvorené silno zinkovanými oceľovými drôtmi. Ide o ekonomicky výhodné riešenie pevného plota s dlhou zárukou. Zároveň však spĺňa i estetickú funkciu a jeho horizontálne drôty sú zvlnené pre urýchlenie stečenia dažďovej vody z drôtov na zem. Hodí sa na rovinatý i klesajúci terén.

Komerčný článok