So. 4. feb 2023

OKdom.sk

Magazín pre bývanie a moderný domov

Akustický komfort: Ako sa chrániť pred hlukom vo vašom byte alebo dome

8 min čítania

Akustický komfort je dôležitou súčasťou našej emočnej pohody, najmä pre tých, ktorí žijú a pracujú v rušných metropolitných oblastiach. Každý deň musíme interagovať s veľkým počtom zdrojov hluku, takže doma je dôležité chrániť sa aspoň pred znečistením hlukom zvonka. Ako to vyriešiť?

Akustický komfort: Ako sa chrániť pred hlukom vo vašom byte alebo dome
Akustický komfort: Ako sa chrániť pred hlukom vo vašom byte alebo dome (zdroj: unsplash.com)

Kvalitná zvuková izolácia sa s touto úlohou dokonale vyrovná – a my vám prezradíme, ako?!

Prečo potrebujete svoj pokoj a ticho?

Akýkoľvek interiér vám bude prinášať minimum potešenia a pohodlia, ak v ňom nie je pokoj a pohoda. Jedným z najdôležitejších faktorov pre pohodlný pobyt v byte alebo dome je preto absencia cudzieho hluku. Preto je kvalitná zvuková izolácia stien v byte veľmi dôležitá a nikto sa bez nej nezaobíde.

Akustická pena sa o váš komfort postará najlepšie

Zvuková izolácia je zabezpečovaná rôznymi materiálmi. Najčastejšie je to minerálna vlna. Materiál s vláknitou štruktúrou, ktorý účinné pohlcuje zvukové vlny. Avšak, tieto materiály sú pomerne hrubé, čo zmenšuje už tak malý priestor na bývanie.

Preto je lepšie využiť špeciálnu akustickú penu, ktorej minimálna hrúbka dokáže izolovať váš priestor od hluku z ulice alebo od susedov ešte lepšie. Jej aplikáciou sa nezmenší úžitková plocha vášho bytu, v ktorom sa zároveň vytvorí dokonalý priestor na pokojné bývanie.

Táto pena nie je náchylná ani na tvorbu plesní, ako aj na ďalšie zmeny. Dlho nestráca svoje vlastnosti. Materiál je odolný a ľahko sa inštaluje, navyše znižuje tepelné straty, ktoré vznikajú pri dutinách v stene.

Tempo pracovného aj osobného života je v dnešnej dobe rýchle a stresujúce, plné rušivých vnemov z okolia. Ak si preto chcete aspoň doma užívať svoj vysnívaný pokoj a harmóniu, popremýšľajte nad tým, či by nebolo vhodné investovať aj do zvukovej izolácie stien bytu alebo domu.

Komerčný článok