So. 4. feb 2023

OKdom.sk

Magazín pre bývanie a moderný domov

Hľadáte originálne zábradlie? Sklenené zábradlia opticky zväčšia priestor

11 min čítania

Najobľúbenejším prvkom, ktorý sa objavuje v domácnostiach i vo firemných priestoroch, sa stáva sklo. Je to pre jeho výnimočné vlastnosti, akými sú jednoduchosť, dojem čistoty a vzdušnosti. Jeho najväčšou výhodou je, že sa hodí do každého interiéru i exteriéru – bez ohľadu na ostatné použité materiály.

Sklenené zábradlia sú to pravé pre vás

Pokiaľ máte predsudky, pretože si myslíte, že sklo je chladný materiál a ťažko sa udržiava, bolo by potrebné sa na vec pozrieť aj z iného uhla. Sklo patrí k materiálom, ktoré sa čistia najrýchlejšie a najjednoduchšie. Nepotrebuje žiadny špeciálny prípravok. Veľakrát stačí navlhčená handrička alebo vhodná univerzálna čistiaca utierka, ktorou sa odstránia šmuhy a prach. Zo skleneného zábradlia sa výborne odstraňuje čokoľvek. Potvrdia to aj rodiny s malými deťmi, ktoré majú výnimočné schopnosti skúmať a objavovať svet. Sklenené zábradlia sú teda výbornou voľbou do každej domácnosti i kancelárie, kde sa vyžaduje čistota a úhľadnosť a kde sa počas dňa premelie množstvo ľudí. Tiež sa využívajú aj na optické zväčšenie či presvetlenie miestností.

Hľadáte originálne zábradlie? Sklenené zábradlia opticky zväčšia priestor
Hľadáte originálne zábradlie? Sklenené zábradlia opticky zväčšia priestor (zdroj: komerčný článok)

Odborný tím vám navrhne sklenené zábradlie na mieru

Na to, aby bolo sklenené zábradlie naozaj profesionálne riešené, si vyžaduje tím odborníkov a znalcov, ktorí určia jeho výšku, šírku, hrúbku, a to všetko v súlade s bezpečnostnými normami. Sklenené zábradlie musí byť nielen praktické, ale tiež aj mimoriadne bezpečné. Preto si nechajte poradiť ohľadom vhodného spôsobu ukotvenia zábradlia, ako aj pri výbere bezpečnostného skla či tvaru zábradlia. Iné zábradlie zo skla umiestnite na balkón, iné do komerčných priestorov a iné zasa na schodisko u vás doma.

Hľadáte originálne zábradlie? Sklenené zábradlia opticky zväčšia priestor
Hľadáte originálne zábradlie? Sklenené zábradlia opticky zväčšia priestor (zdroj: komerčný článok)

Na výber máte niekoľko druhov ukotvení sklenených zábradlí

Buď sa rozhodnete pre elegantné samonosné kotvenie – vtedy sklenené zábradlie ostane bez rámov, alebo pre ďalšie dva druhy ukotvení. Patrí sem aj bodové a stĺpikové kotvenie. Vypočujte si múdre rady odborníkov, pretože nie vždy je možné vyjsť v ústrety každej predstave klienta. Myslite na prvotnú funkciu zábradlia – a to bezpečné ohradenie vyvýšených priestorov či schodiska vzhľadom na ich vlastnosti. Napokon bude vaše sklenené zábradlie aj tak zhotovené podľa vašich predstáv, pretože plnou mierou naplní vaše očakávania o modernom a bezpečnom bývaní.

Komerčný článok