Št. 23. máj 2024

OKdom.sk

Magazín pre bývanie a moderný domov

Vitajte v inteligentnej domácnosti. Je celá vaša

9 min čítania

Máte radi prepracované technológie a radi skúšate všelijaké vychytávky modernej doby? V tom prípade je inteligentná domácnosť to pravé orechové. A luxusné!

Vitajte v inteligentnej domácnosti. Je celá vaša
Vitajte v inteligentnej domácnosti. Je celá vaša (zdroj: komerčný článok)

Naplánujte si aktivitu inteligentných spotrebičov

Nečakajte žiadny Matrix. Skutočne existujú technológie, vďaka ktorým viete svoju domácnosť ovládať na diaľku, iba prostredníctvom internetového pripojenia a vášho smartfónu. Netreba nič búrať ani pristavovať, riešenia inteligentnej domácnosti sú až také chytré, že jej inštalácia pôjde aj bez zbytočných starostí. Jedna riadiaca jednotka, dobrý internetový signál a spotrebiče, ktoré poslúchajú inštrukcie riadiacej jednotky. Toto všetko by však nebolo možné ani bez prepracovanej aplikácie v mobile, v ktorej viete jednak zapínať a vypínať osvetlenie (a i.) v jednotlivých miestnostiach, ale zároveň si nastaviť tzv. scény, aby ste nemuseli inteligentné zariadenia riadiť vy, ale aby sa spúšťali a vypínali na základe toho, čo sa v domácnosti deje. Po zazvonení budíka sa vám napríklad môže zapnúť rádio a zdvihnúť žalúzie, rozsvieti sa vám svetlo a kávovar začne variť kávu. Nič zložité. Pre vás ani pre vašu domácnosť, veď ste jej darovali IQ.

Inteligentná domácnosť je pre každého

Inteligentnými spotrebičmi sa môžete obkolesiť nielen keď žijete sám, ale jej benefity oceníte, aj keď si založíte rodinu. I starší ľudia uvítajú, ak sa odbremenia od bežných aktivít alebo miesto bolestivého pohybovania po domácnosti im strčíte do rúk smartfón a ukážete im, ako sa dá jediným kliknutím zapnúť televízor či vypnúť svetlo v kuchyni. A čo otázka bezpečnosti? V inteligentnej domácnosti sa myslí na všetko. Šikovné senzory a detektory ihneď odhalia nebezpečenstvo a o situácii vás promptne informujú, aby ste mohli zasiahnuť, kým ešte nie je neskoro. Sú tu ešte aj inteligentní vrátnici, kamery, jednoducho zariadenia, s ktorými máte vašich blízkych pod pohľadom, nech ste hocikde. Investovať do inteligentných technológií preto už dnes nie je len otázka prestíže či luxusného životného štýlu, ale je to aj možnosť, ako riešiť veci prakticky.

Komerčný článok