St. 28. feb 2024

OKdom.sk

Magazín pre bývanie a moderný domov

Ako nájsť vhodné interiérové zariadenie do spojeného priestoru v obývačke?

16 min čítania

Hľadáte modernú inšpiráciu pre svoje bývanie a zariadenie obývačky, ktorá vám pomôže s útulnou a rodinnou atmosférou? Nenechajte sa ovplyvniť trendmi, tie totiž môžu rýchlo odísť, ale zamerajte sa na interiérové štýly, ktoré spájajú to, čo sa vám naozaj páči. Dôležité je, aby ste si určili štýl interiérového zariadenia, čo sa vám skutočne páči a je vám nejakým spôsobom blízky. Páči sa vám viac klasický moderný interiérový štýl alebo patríte medzi fanúšikov vintage nábytku a chcete u seba doma vidieť viac retro vybavenia, čo stojí za povšimnutie? Po tomto rozhodnutí sa môžete pustiť do vizuálneho prepojenia celej miestnosti.

Dôležitá zóna

Dominantnou časťou každej obývačky je sedacia súprava a miesto na sedenie, ktoré budete využívať pri rodinných stretnutiach a možných návštevách. Sedacia súprava, ako aj samotný gauč a pohovka pútajú najväčšiu pozornosť, keďže zaberú značnú časť priestoru. Ak ste sa rozhodli pre určitý štýl bývania, tak je dôležité, aby ste ho vizuálne zladili. Sedacia súprava vám musí sedieť nielen po praktickej stránke, ale aj po tej estetickej. Jej dizajn bude výrazný v celej obývačke.

Pracovný kút

Pokiaľ patríte k ľuďom, ktorí pracujú z domova, tak môžete väčší priestor využiť na to, aby ste spojili obývaciu izbu s pracovňou. V žiadnej pracovni by nemal chýbať pracovný stôl, ku ktorému neodmysliteľne patrí aj nastaviteľná stolička. Práca z domu si vyžaduje kvalitne zariadený priestor, kde vás nič nebude rušiť.

Ako nájsť vhodné interiérové zariadenie do spojeného priestoru v obývačke?
Ako nájsť vhodné interiérové zariadenie do spojeného priestoru v obývačke? (zdroj: AnnaStills / Shutterstock.com)

Priestor pre povinnosti

Pracovňa nemusí byť len neosobným a chladným miestom, kde sa budete stretávať s vašimi povinnosťami. Pri vkusnom výbere nábytku dokážete zariadiť priestor vhodný pre prácu aj vaše záľuby. Dajte si záležať na tom, kde sa rozhodnete umiestniť pracovný stôl, aby ste neprišli o denné svetlo. Miestnosť spojená s pracovňou musí byť prispôsobená vašim osobným potrebám. Dôležitý je tiež pocit domova a pohodlia, ktorý by vám nemal chýbať ani pri práci. Pracovný stôl vyberajte podľa veľkosti a tiež podľa potreby umiestnenia počítača alebo iného vybavenia.

Ako nájsť vhodné interiérové zariadenie do spojeného priestoru v obývačke?
(zdroj: Stock-Asso / Shutterstock.com)

Zdroj obrázka: Stock-Asso / Shutterstock.com

Úložný priestor navyše

Ak nechcete mať preplnený konferenčný stolík, tak si môžete zakúpiť komodu, ktorú použijete najmä na rodinné fotografie, dekorácie alebo darčeky. Okrem rodinných fotografií si vďaka komodám budete môcť schovať aj pracovné záležitosti, zmluvy alebo všetky potrebné dokumenty dovnútra. Populárne sú predovšetkým komody s jednoduchým dekorom a v neutrálnych farbách.

Návrat do minulosti

Vintage štýl bývania patrí k interiérovým zariadeniam, ktorý v sebe spája hneď niekoľko vecí. Nejde len o samotnú históriu, ale aj o kombinácie s modernými prvkami. Tento jemný štýl sa vyznačuje najmä pastelovými odtieňmi s tlmenými farbami. Populárne sú hlavne odtiene hnedej, bielej, tehlovej, sivej alebo zelenej. Výrazným prvkom, ktorý môžeme vidieť na nábytku je patina. Súčasťou tohto štýlu sú aj retro kúsky a práve tie môžete zakomponovať k svojmu interiérovému zariadeniu. Do obývačky sa vám bude hodiť retro TV stolík, ktorý môžete zvoliť v nezvyčajnej farebnej kombinácii.

Vizuálne zariadenie a prepojenie obývačky spája nábytkovú zostavu, priestor na sedenie a doplnky, ktoré môžeme prispôsobiť podľa svojich preferencií. Ak vám to priestor dovoľuje, tak si môžete vyhradiť miesto pre prácu. Stačí sa rozhodnúť pre interiérové zariadenie, ktoré je vám sympatické svojimi farbami, kombináciami materiálov a textíliami. Pokiaľ inklinujete najmä k modernému a klasickému štýlu, tak zrejme ostanete verní neutrálnym textíliám a otvorenému priestoru s priestrannou sedacou súpravou. Nezabudnite však aj na úložný priestor a izbové dekorácie.

Komerčný článok