Ne. 21. apr 2024

OKdom.sk

Magazín pre bývanie a moderný domov

Tipy a triky na modernizáciu kuchyne

8 min čítania

Vychutnávame si v nej rannú kávu, pripravujeme v nej jedlo, ale často slúži aj ako miestnosť, kde sa stretávame so všetkými členmi rodiny, napríklad pri nedeľnom obede. Z času na čas si každá miestnosť zaslúži rekonštrukciu, či mierne oživenie v podobe nového nábytku, doplnkov, či dekorácií.

Ak máte záujem v blízkej dobe modernizovať práve kuchyňu, inšpirujte sa našimi tipmi a trikmi na jej modernizáciu.

Tipy a triky na modernizáciu kuchyne
Tipy a triky na modernizáciu kuchyne (zdroj: Shutterstock.com)

Štýlový behúň pred kuchynskú linku

Aj keď mnohí možno nebudete súhlasiť, behúň pod kuchynskú linku jednoducho patrí. Najmä počas vykurovacej sezóny oceníte od nôh príjemné teplo práve pri príprave jedál, ktoré budete pripravovať práve na pracovnej doske kuchynskej linky. V moderných kuchyniach oceníte štýlové behúne v neutrálnych farbách s geometrickými tvarmi. V rustikálne ladených kuchyniach vám budú pasovať práve behúne s motívmi kávy, či kvetov.

Štýlový behúň pred kuchynskou linkou modernizuje kuchyňu rýchlo a hlavne lacno. Nezabúdajte však pri výbere behúňa kontrolovať, či vami favorizované behúne majú spodnú stranu protišmykovú. Ak chcete pred návštevami zabodovať, odporúčame vyhľadať a objednať koberec so vzorom dreva. Skvele bude ladiť k moderným jedálenským stolom, ktoré majú pevné kovové stolové podnože a vrchné dosky sú z kvalitného opracovaného masívu. Odporúčajú sa predovšetkým podnože z jaklovej ocele.

Nový kuchynský obklad

Medzilinkový priestor zdobí kuchynský obklad. Ak ten váš je už opotrebovaný, resp. sa vám nehodí do kuchyne, skúste sa poobzerať po inom. V súčasnosti, najmä v rustikálne zariadených domácnostiach, býva preferovaný kuchynský obklad majolika so vzorom patchwork. Vynikne najmä v kombinácii s bielou, či svetlosivou kuchynskou linkou.

Obľúbený je aj kameň, avšak pri ňom netreba zabúdať na vhodný výber kameňa. Najvhodnejšia je žula, pieskovec, či mramor.

Komerčný článok