So. 13. júl 2024

OKdom.sk

Magazín pre bývanie a moderný domov

Podľa čoho zariadiť kúpeľňu? Napríklad podľa znamenia zverokruhu!

11 min čítania

Možno patríte k ľuďom, ktorí sa skôr vyhýbajú najnovším módnym trendom a nechce sa vám každý rok nanovo zariaďovať byt alebo dom podľa toho, čo práve letí. Práve pre vás teda máme tip, ako to urobiť raz a navždy – čo tak inšpirovať sa v prípade kúpeľne napríklad svojím horoskopom?

Podľa čoho zariadiť kúpeľňu? Napríklad podľa znamenia zverokruhu!
(zdroj: unsplash.com)

Luxus alebo farby?

Ohnivé znamenie baran sa trendom nerado prispôsobuje. Má rado farebné motívy, ktoré vynikali v sedemdesiatych rokoch, takže rôznofarebné skrinky a rôznorodé materiály sú preňho ako stvorené. Blíženci zasa milujú kombinácie štýlov, preto je dokonalou kúpeľňou pre nich tá, kde je napríklad kombinácia stierky a tehlovej omietky. Potešia sa aj veľkému množstvu háčikov na zavesenie. Býk potrebuje mať okolo seba luxus – ocení v kúpeľni vysoký strop, drahú keramiku, výhľad do záhrady,… A čo lev? Ten ocení všetko, čo má zlatý odtieň. Kúpeľňa v tomto odtieni je presne to, čo potrebuje, bez ohľadu na to, aké odtiene práve letia.

Romantické váhy verzus poriadkumilovné panny

Klasický rak miluje to, čo dýcha tradíciami. Neznamená to nutne hrdzavá vaňa po babičke, ale vintage štýl je presne to, čo rak hľadá. Hlavne z klasických a kvalitných materiálov. Niekedy až šialený puntičkár v znamení panny ocení precízne riešené odkladacie priestory, aby mohol dohliadať na poriadok. Poteší ho aj akýkoľvek minimalizmus a čisté línie. V temnej a noblesnej kúpeľni toskánskeho typu sa bude určite dobre cítiť škorpión. Kúpeľňa predsa nemusí byť iba biela, aby bola krásna, pokojne stavte aj na kameň a tmavšie farby. Pragmatické váhy sa budú tešiť z kúpeľne s nádychom romantiky, ale vyváženým s estetikou. Určite je u nich vhodné siahnuť aj po závese do kúpeľne.

Welness centrum pre kozorožca

Poznáte nejakého dobrodružného a neposedného strelca? Jeho kúpeľňa pokojne môže vyzerať ako prériový domček. Potrebujú len drevo, kameň a výhľad do prírody. Oproti tomu kozorožec preferuje namiesto kúpeľne malé welness centrum. Rád sa rozmaznáva a páčia sa mu teplé odtiene, bambusové doplnky, vône či rôzne orientálne motívy. Kreatívny vodnár zasa potrebuje tvoriť aj v priestore kúpeľne. Podľa neho by tam mala byť naozaj všehochuť – spojenie niekoľkých štýlov dokopy aj v malom priestore. Najviac ho teda vystihuje dadaistický štýl. Jemný empatický duch rýb sa podobne ako kozorožec rád nechá rozmaznávať, ale túži pri umývaní zubov aj po oddychu. Je pre ne preto vhodný závan mora a zariadenie kúpeľne v prímorskom duchu.