Ne. 21. apr 2024

OKdom.sk

Magazín pre bývanie a moderný domov

Automatický kávovar a jeho (ne)výhody

8 min čítania

Hľadáte do svojej domácnosti ten najlepší kávovar, ktorý budete používať denne? Vyberať kávovar si môžete z viacerých typov. Jednou z najobľúbenejších kategórií sú práve automatické kávovary. A v tomto článku sa dočítate viac o ich výhodách a nevýhodách.

Automatický kávovar a jeho (ne)výhody (Foto: unsplash.com)

V čom sa automatický kávovar odlišuje?

Automatický kávovar je ideálny pre tých, ktorí si chcú pripravovať rôzne druhy kávy bez zbytočne dlhej prípravy. Často vás chodia navštevovať priatelia alebo máte doma viacero milovníkov kávy? Tak pre vás bude automatický kávovar ten ideálny typ. Ak máte iné preferencie, tak sa môžete pozrieť na detailný test kávovarov. Do automatického kávovaru nasypete zrnká vašej obľúbenej kávy. Potom už len stlačíte tlačidlo a za pár sekúnd máte nápoj plný energie pripravený. Vychutnať si ju môžete aj s čerstvo našľahaným mliekom.

Jeho výhody a nevýhody

Najväčšou výhodou automatických kávovarov je ich jednoduchosť používania. Ako sme spomínali už vyššie, tak stačí len nasypať celé zrnká kávy a všetku robotu spraví kávovar. Ďalšou výhodou je variabilita nápojov – od silného espressa, cez lungo až po chutné cappuccino. Jednoducho si vyberiete to, na čo máte chuť. Vybrať si môžete aj z takých modelov, ktoré sa nahrejú okamžite, takže nemusíte niekoľko minút čakať na tú správnu teplotu.

Pri automatických kávovaroch treba rátať aj s pár nevýhodami. Prvou je jeho veľkosť. Automatický kávovar môže byť problém umiestniť do menších kuchýň, kde bojujete o každý centimeter miesta na pracovnej doske. Tiež treba rátať s vyššou obstarávacou cenou, pretože tento typ kávovarov patrí do tej drahšej kategórie. Ak chcete kvalitný prístroj, tak môžete zaň pokojne zaplatiť aj viac ako 500 €.