Ut. 25. jún 2024

OKdom.sk

Magazín pre bývanie a moderný domov

Ovládajte vykurovanie na diaľku vďaka inteligentným termostatickým hlaviciam

10 min čítania

Čo je lepšie ako sa ráno zobudiť vo vyhriatom priestore a večer si užiť povestné teplo domova? Môžete využívať digitálne termostaty, ale aj inteligentné termostatické hlavice, ktoré sa na radiátor inštalujú jednoducho a nepotrebujú k svojej činnosti okrem pripojenia na wi-fi sieť žiadnu riadiacu jednotku.

Ovládajte vykurovanie na diaľku vďaka inteligentným termostatickým hlaviciam
Ovládajte vykurovanie na diaľku vďaka inteligentným termostatickým hlaviciam (zdroj: komerčný článok)

3-2-1 – kúrime! Načasujte si vykurovanie na ľubovoľnom počte hlavíc

Tiež by ste si priali užívať si teplotný komfort v akejkoľvek časti domácnosti, no bez toho, aby ste neustále museli manuálne manipulovať s bežnými termostatickými hlavicami či mágať gombíky na termostate? Nastavte si teplotu u vás doma alebo v kancelárii jediným kliknutím na obrazovku smartfónu. Moderné termostatické hlavice si na radiátory nainštalujete už do piatich minút a ich nastavenie je už len na vašich preferenciách. Môžete pracovať so svetlom či tmou, s dňami v týždni alebo s konkrétnymi časmi. Termostatické hlavice reagujú na vaše príkazy, a to ani nemusíte byť práve doma. Zapnite vykurovanie ešte počas cesty autom či počas nakupovania. Áno, na diaľku. Nemusíte otáčať termostatické hlavice v každej miestnosti v domácnosti. Jediný klik do smartfónu a miestnosti nadobudnú teplotu od 5 do 30 stupňov Celzia, presne podľa vašich prianí. Keď si predstavíte, že vykurovacia sezóna trvá približne päť mesiacov, ušetríte množstvo starostí.

Nevstávajte zo sedačky, nastavte teplotu cez telefón

Sledujete film, a zrazu zistíte, že ste až po uši zabalený do deky. A čo tak si užiť príjemný tepelný komfort a miesto toho len zvýšiť teplotu v miestnosti? Inteligentné termostatické hlavice vás na jedno nabitie budú poslúchať až dve vykurovacie sezóny. Batérie opätovne nabijete prostredníctvom USB kábla typu C. Minimálna starosť s ich údržbou. Nastavte si inteligentné hlavice tak, aby za svetla radiátory kúrili a v noci ste mali optimálnu klímu na spanie. Alebo ich nastavte tak, aby sa u vás doma nevykurovalo, kým ste v práci. Vďaka takýmto šikovným pomocníkom dokážete na vykurovaní naozaj ušetriť. Pod palcom máte nielen vykurovanie, ale aj spotrebu. Inteligentné termostatické hlavice sa stali neodmysliteľnou súčasťou moderných domácností, nielen tých, ktoré sa hrdia prívlastkom inteligentné.

Komerčný článok