Ut. 25. jún 2024

OKdom.sk

Magazín pre bývanie a moderný domov

Obliečky a paplóny pre spánok ako v oblakoch

11 min čítania

Obliečky a paplóny pre spánok ako v oblakoch
Obliečky a paplóny pre spánok ako v oblakoch

Po náročnom dni človeka nepoteší nič viac ako vlastná posteľ. Máme radi jej tvrdosť/mäkkosť, nehovoriac o obľúbených obliečkach či paplónoch, pod ktorými vždy spíme ako zarezaní. A ráno? Je nám tak dobre, že sa nám z ich objatia ani vstať nechce…

„Kúpeľ“ v krásnych obliečkach a kvalitných paplónoch

Tak ako sa radi ponoríme do vane plnej peny a doprajeme svojmu telu liečivý kúpeľ, nás fascinuje aj teplá náruč našej postele, ktorá dokáže mať rovnako priaznivé účinky na naše zdravie. Len čo zaľahneme, prestáva všetko navôkol existovať. Myseľ síce ešte chvíľu analyzuje udalosti z posledných hodín alebo dní, možno ešte vnímame ruch na ulici či našich susedov, ale čoskoro sa necháme úplne opantať tajomnou silou ľahučkých, no hrejivých paplónov a moderných obliečok so vzormi od výmyslu sveta. Ako je možné, že tomu čaru vždy tak ľahko podľahneme?

Už aj na bábätkách sa dá spozorovať, že majú rady všetko hrejivé, mäkké, čosi, čo ich objíma a dáva im pocit bezpečia. To sa v nás zachovalo dodnes. Dospelí síce už nevyužívajú v posteli hniezda ani perinky, ale zato máme možnosť používať tie najkvalitnejšie paplóny – celosezónne, letné či zimné, ktoré nám vyčarujú presne taký teplotný komfort, ktorý nám počas noci vyhovuje. Nielen paplóny, ale aj materiál obliečok sa stará o to, aby sme sa v noci zbytočne nespotili a cítili sa príjemne.

Vizitka vkusu? Predsa obliečky a paplóny vo vašej spálni!

Ľudia neradi počúvajú, čo všetko je ich vizitkou. Pravda však je, že to, akí sme vnútri, veľakrát prenášame do nášho okolia. Nielen naším správaním, ale aj vyžarovaním, obliekaním alebo poriadkom a štýlom v domácnosti. Vizitkou je aj naše auto, aj naše deti, aj spôsob, akým komunikujeme. Vizitkou našej spálne, a teda nášho vkusu, sú zasa obliečky a paplóny.

Paplóny sú veľmi dôležité a podstatné pre náš kvalitný spánok. Mali by byť kvalitné, antialergické a tiež maximálne hygienické. Moderné paplóny sa dajú oprať aj v automatickej práčke, takže ich údržba je nenáročná. Schnú veľmi rýchlo, už na druhý deň môžeme na ne navliekať obľúbené obliečky. Príjemné sú napríklad bavlnené, krepové a flanelové obliečky, a tie saténové využijete pre chladivý materiál najmä v lete. Ich lesk dodá navyše vašej spálni pečať luxusu. A keďže človek nikdy nevie, je dobré mať poruke aj paplóny a obliečky pre hostí, aby sa tiež u nás cítili príjemne, hoci aj na jednu noc.

Text a foto: PR