Ut. 5. dec 2023

OKdom.sk

Magazín pre bývanie a moderný domov

Ako na plánovanie kuchyne? Takto využijete priestor na maximum!

6 min čítania

Dokonca aj malá kuchyňa môže byť praktická. V prípade, že nemáte k dispozícii mnoho priestoru, je potrebné využiť hlavne vertikálne plochy. Pri zariaďovaní malej kuchyne môžete použiť služby rôznych výrobcov, ktorí sa zameriavajú práve na takéto priestory a majú pripravené rôzne vychytávky.

Tiež je praktické dať si vyrobiť (aspoň niektoré) kusy nábytku vyslovene na mieru.

Skrinky a úložné priestory by mali siahať doslova od podlahy až po strop. Pokojne vynechajte zbytočné sokle a pod skrinky si doprajte hlboké zásuvky, do ktorých skryjete väčšie plechy alebo hoci aj domáce zásoby. Rovnako sa nebojte využiť každý centimeter až po samý strop. Na vyšších policiach či v skrinkách pod stropom opäť môžete mať umiestnené sezónne riady či spotrebiče, ktoré používate menej často.

Dôležitou súčasťou malej kuchyne je umiestnenie jednotlivých prvkov a netradičné nápady. V tomto priestore sa nehodia klasické dvierka na skrinky pred ktorými musíte uskakovať. Využite radšej dvierka vysúvané do strán pri spodných skrinkách a dvierka otvárajúce sa dohora pri horných skrinkách. Praktické je tiež roletové otváranie.

Náš tip: otvorené priestory a police na prvý pohľad priestor zväčšia, ale len do chvíle, kým ich nezaložíte kopou riadov či potravín. Malá kuchyňa pôsobí prehľadnejšie a väčšie, ak väčšinu pomôcok a vecí ukryjete do skriniek, než keď ponecháte priveľa predmetov na policiach.

Foto: unsplash.com