So. 4. feb 2023

OKdom.sk

Magazín pre bývanie a moderný domov

Ktoré kuchynské spotrebiče skutočne potrebujete a ktoré len berú miesto?

5 min čítania

Stačí, ak nazriete do ktoréhokoľvek obchodu so spotrebičmi, ihneď si všimnete, že takmer na každú činnosť existuje nejaký elektrický pomocník. Naozaj ich ale v kuchyni potrebujeme všetky? Kedy sa skutočne zídu?

Vravíte si, že niektoré spotrebiče jednoducho musia byť v každej kuchyni? To nie je pravda. Hlavne v malých kuchyniach či domácnosti pre jednu osobu môžete nákup mnohých spotrebičov vynechať a naopak, do iných, netradičných určite investujte. Čo sa hodí?

Najdôležitejším spotrebičom, pre ktorý si miesto určite musíte nájsť je chladnička. V prípade, že nemáte potrebu potraviny dlhodobo skladovať, tak mraziacu časť obsahovať nemusí. V typickej kuchyni nájdeme aj sporák či varnú dosku a zvyčajne aj rúru na pečenie. Tieto spotrebiče však nie sú nevyhnutné, ak nemáte v pláne variť a piecť. Zároveň môžete vynechať aj digestor.

Na bežné ohrievanie vám môže poslúžiť mikrovlnná rúra, mini rúra, ktorá ohrieva pomocou tepla, nie mikrovĺn alebo si môžete uvariť v elektrickom hrnci. Ideálna voľba do veľmi malých kuchýň a pre jednu osobu. Šikovným pomocníkom i v jednočlennej domácnosti bude rýchlovarná kanvica a pre kávičkárov i kvalitný kávovar.

Foto: unsplash.com