Ut. 25. jún 2024

OKdom.sk

Magazín pre bývanie a moderný domov

Vchodové dvere sú prvé, čo na svojom príbytku vidíte – rozhoduje teda dizajn, alebo bezpečnosť?

11 min čítania

Prvý dojem začína pri vchode. Mnohí si však pri výbere vchodových dverí kladú otázku, či staviť skôr na estetický dojem, alebo praktický účel – bezpečnosť. A čo ak vám povieme, že sa dajú obe tieto veci spojiť?

Vchodové dvere sú prvé, čo na svojom príbytku vidíte - rozhoduje teda dizajn, alebo bezpečnosť?
(zdroj: unsplash.com)

Drevený vchod je moderný

V jednoduchosti je krása. Preto odporúčame staviť na jednoduché, ale pôsobivé, ktoré budú plné. Takéto dvere vyžarujú eleganciu a zároveň zaisťujú spomínanú bezpečnosť. Práve jednoduchosť dá vyniknúť materiálu a kovaniu, ktoré definujú úspech vášho projektu. Aj forma domu sa vďaka tomu dostane do popredia. Odporúčame spárovať s úzkymi bočnými svetlami, aby sa dosiahla symetria a umocnila príťažlivosť dverí. Ak chcete vášmu vchodu dodať charakter, stavte na drevené obloženie. Taktiež horizontálne panely ponúkajú moderný nádych a sú ideálne pre moderné domy alebo domy obložené drevom. V prípade drevených dverí však musíte myslieť na údržbu, pretože bez náležitej starostlivosti sa takéto dvere môžu časom znehodnotiť. Problémom je hlavne slnko, preto musíte dvere pravidelne vystavené slnku aj pravidelne kontrolovať a udržiavať.

Kované alebo dvojité?

Ak si hovoríte, že by ste šli skôr do kovaných dverí, ich pôvab spočíva v jedinečnosti, pričom ich dizajn sa pohybuje od prepracovaného až po minimalistický. Výhodou je, že kované dvere sú kompaktibilné s rôznymi architektonickými štýlmi, od španielskych až po francúzske vidiecke domy. Ak už vchod, tak dvojitý? Áno, je tu aj taká možnosť a dvojité vchodové dvere vyžarujú vznešenosť a praktickosť. Hodia sa najmä do väčších domov, ktoré nájdeme napríklad na pobreží alebo na farme. Môžu vám do interiéru vniesť viac svetla, musíte si však dať pozor na proporcie vo vzťahu k veľkosti verandy. Nech už zvolíte akékoľvek dvere, ušetrite si náklady na čokoľvek do domácnosti vďaka https://www.kuponyzdarma.sk/.

Vyberajte podľa materiálu a ceny

Pri výbere vchodových dverí by ste mali pozerať hlavne na materiál a náklady. Každý materiál má totiž svoje jedinečné vlastnosti a cenové rozpätie, od tepla trochu náročnejšie udržiavaného dreva až po menej náročné a nízko udržiavané kompozitné materiály. Kov vám ponúkne odolnosť a elegantný vzhľad, zatiaľ čo UPVC zostáva napriek tomu, že nie je veľmi pevné, cenovo výhodné. A teraz sa pozrime aj na trochu praktické hľadisko – keď stlačíte kľučku na vchodových dverách, vždy by sa mali otvárať dovnútra. Hľadáte kľučku, ktorú by ste k vchodovým dverám doladili? Pozrite si ponuku internetových obchodov a využite napríklad Merkury Market zľavový kód alebo ASKO zľavu, vďaka ktorým nakúpite výhodne.