So. 13. júl 2024

OKdom.sk

Magazín pre bývanie a moderný domov

Podlaha, ktorá vám vydrží a bude slúžiť roky

9 min čítania

Zariaďujete si nový domov, kúpili ste si byť alebo rekonštruujete starší dom? Určite začnite pekne od podlahy. Práve tá je základom dlhodobej spokojnosti a využitia priestoru na množstvo účelov. Aký typ podlahy je ale najlepší a vydrží vám roky?

Podlaha, ktorá vám vydrží a bude slúžiť roky
Podlaha, ktorá vám vydrží a bude slúžiť roky (zdroj: unsplash.com)

To si povieme v našom článku.

Laminátová podlaha má svoje čaro

Napriek tomu, že milujete prírodné materiály a ich krásu, môžete si svoj domov vybaviť aj krásnou laminátovou podlahou. Prečo?

Laminát je dokonalým podlahovým povrchom, ktorý dokáže skvele alternovať akýkoľvek iný materiál a jeho špecifickú štruktúru i vzhľad. Ale to nie je všetko. Zo všetkých materiálov podobných drevu, je laminát najekonomickejším riešením. Jedná sa o drevovláknitú dosku pokrytú dekoratívnou fóliou, ktorá napodobňuje rôzne textúry od dreva až po kameň.

Vydrží a jednoducho sa pokladá

Nesmierne veľkou výhodou laminátových podláh je ich ľahkosť. Jednoducho sa pokladajú, pretože k tomuto procesu nepotrebujete žiadneho majstra. Vďaka dokonalému spracovaniu povrchu sú aj mimoriadne odolné a vydržia i v tom najviac vyťaženom priestore. Samozrejme, závisí to od toho, akú triedu odolnosti a cenu uprednostníte. Nakoľko vám ale musí podlaha slúžiť niekoľko desiatok rokov, oplatí sa do nej poriadne investovať.

Obľúbená vinylová podlaha

Podlaha musí zvládať nielen vysokú váhu, ale aj mechanické poškodenie a poradiť si s vlhkosťou. Pokiaľ je pre vás ale odolná klasická dlažba veľkou investíciou a obávate sa, že drevovláknitý charakter laminátovej podlahy vlhkosti a vode až tak dobre neodolá, môžete do priestoru položiť modernú vinylovú podlahu.

Aj tá disponuje výhodami jednoduchého položenia, obsluhy i údržby. Jej pevnosť a odolnosť tak oceníte nielen v kúpeľni, ale aj na chodbe alebo v kuchyni. A ani tu nemusíte prísť o všetky svoje úspory. Stačí si vybrať z dostupných druhov a užívať si komfort, ktorý vám takáto podlaha prinesie.

„Najlepšia záruka šťastia je robiť veci najlepšie ako vieš, s tým, čo máš.“

Pam Brown

Komerčný článok