Št. 23. máj 2024

OKdom.sk

Magazín pre bývanie a moderný domov

5 dôvodov, prečo investovať do vonkajších žalúzií

14 min čítania

Pokiaľ uvažujete nad investíciou do exteriérových žalúzií, mali by ste mať jasno v tom, aké výhody vám prinesú. Na prvý pohľad sa to možno nezdá, no ide o vychytávku, ktorá vám dá viac ako len tienenie. Po vonkajších žalúziách siahajú nielen domácnosti, ale aj reštaurácie, kaviarne a iné prevádzky, ktoré majú za cieľ vyšší komfort.

5 dôvodov, prečo investovať do vonkajších žalúzií
(zdroj: unsplash.com)

1. Postarajú sa o väčšie súkromie

Množstvo súčasných moderných domov je vzhľadom na vonkajšie priestorové možnosti postavených v tesnej blízkosti, a tak rodiny vždy nemajú toľko súkromia, koľko by potrebovali.

O to viac, ak majú napríklad veľké presklené dvere na obývačke, ktoré vedú do záhrady. Vonkajšie žalúzie chránia súkromie pred zvedavými očami susedov alebo okoloidúcich, takže sa vo vašom hniezdočku budete cítiť bezpečnejšie a komfortnejšie.

2. Dodajú domu punc luxusu

Či už sa rozhodnete pre vertikálne alebo horizontálne žalúzie, obidva varianty sú mimoriadne vkusné, elegantné, pôsobia luxusným dojmom a vďaka svojej rozmanitosti sa hodia k akémukoľvek domu.

Sú dostupné v širokej škále farieb, štýlov, materiálov a taktiež máte na výber z rôznych tvarov lamiel – C, Z a S. Čo sa týka inštalácie, môžete si zvoliť, či chcete priznané, predsadené alebo podomietkové boxy. Pre každú domácnosť teda existuje top riešenie na mieru.

3. Chránia pred vonkajšími vplyvmi

Hlavným dôvodom, prečo sa domácnosti rozhodnú investovať do exteriérových žalúzií je, že znásobia komfort. V lete bránia prehriatiu interiéru a vytvoria v ňom príjemný chládok, takže vysoké teploty nebudú mať šancu vyčerpať vás.

Inštalácia vonkajších žalúzií na terasu, verandu či obývačku chráni aj pred ďalšími vplyvmi počasia, ako je dážď, prach, vietor, ale taktiež pred otravným hmyzom. Vďaka perfektnému tieneniu sa môže predĺžiť aj životnosť nábytku, ktorý vplyvom slnečných lúčov po čase stráca na svojej kráse a životnosti.

5 dôvodov, prečo investovať do vonkajších žalúzií
(zdroj: ekoprofil.sk)

4. Sú energeticky úsporné a ekologické

Všetci veľmi dobre vieme, že ceny energií stále rastú, a preto sa snažíme hľadať efektívne spôsoby, ako čo najviac ušetriť. Vonkajšie žalúzie sú navrhnuté tak, aby vám pomohli znížiť náklady za energie. V lete chránia pred neznesiteľnými horúčavami, keďže odrážajú teplo, a tak nemusíte zapínať klimatizáciu. Vďaka skvelým izolačným vlastnostiam z nich budete mať úžitok aj v zimnom ročnom období, počas mrazov udržia v miestnosti teplo, takže nemusíte mať stále zapnuté kúrenie na maximum. Môžeme teda konštatovať, že vonkajšie žalúzie sú priateľské k životnému prostrediu i k vašej peňaženke.

5. Majú jednoduchú obsluhu

Podľa vašich preferencií si môžete vybrať žalúzie s manuálnym alebo motorickým typom ovládania. V prípade ručného ovládania ide o ergonomickú skladaciu kľuku, s ktorou budete mať raz-dva odtiahnuté alebo zatiahnuté. Ak túžite po maximálnom komforte, stavte na žalúzie s motorickým ovládaním, či už prostredníctvom smartfónu, vypínačom na stene alebo diaľkovým ovládačom.

Ak hľadáte kvalitného renomovaného výrobcu exteriérových žalúzií, riešenia na mieru od firmy Ekoprofil splnia vaše očakávania o ničím nerušenom súkromí, komforte a energetickej úspore. Pozrite si, aké máte možnosti na www.ekoprofil.sk.

Komerčný článok