Ut. 25. jún 2024

OKdom.sk

Magazín pre bývanie a moderný domov

Dielňa, garáž alebo sklad – aj tam by ste si to mali vhodne zariadiť

9 min čítania

Zariaďujeme a vyberáme nábytok obvykle do bytov a domov, ale mnoho ľudí, predovšetkým mužov, trávi čas doma aj majstrovaním. Ako si zariadiť napríklad takú dielňu, aby ste vždy vedeli, kde čo máte a mohli sa tam bez problémov pohybovať?

Dielňa, garáž alebo sklad – aj tam by ste si to mali vhodne zariadiť
(zdroj: unsplash.com)

Na police sadá prach

Ako sme už naznačili, ústredným prvkov všetkých zo spomínaných priestorov by mal byť predovšetkým nábytok na uloženie vecí. Na výber máte z viacerých možností – jednou z nich sú kovové skrine, do ktorých viete podľa svojich potrieb pridať aj police, panely na náradie, úložné nádoby, sady háčikov a rôzne iné pomôcky na prehľadnejšie uskladnenie vecí. Otvorený policový regál nie je vždy najlepším spôsobom pre uskladnenie vecí – niektoré nástroje, drahé zariadenia a drobné predmety vyžadujú iný typ riešenia. Ich životnosť a stav viete výrazne zlepšiť, ak na nich napríklad nebude sadať prach a špina, čo je práve vtedy, ak ich držíte v uzatvorenej kovovej skrini.

Ťažké veci? Žiaden problém

Ak vo svojej dielni skladujete veľké a ťažké predmety, budete na nich zrejme potrebovať úložisko s vysokou nosnosťou. Práve na to slúžia špeciálne policové systémy, na ktoré môžete primontovať dvere, prepážky a rôzne iné príslušenstvo. Na takomto policovom systéme viete nastaviť aj výšku políc a dokonca aj zvýšiť nosnosť pomocou prídavných nosníkov. Nosnosť môže byť až 400 kilogramov na jednu policu. Takýto policový systém môže byť aj skvelým rozdeľovacím prvkom priestoru.

Základom je stôl

Samozrejme, nesmieme zabúdať ani na pracovný stôl, ktorý je v dielni v podstate tou najdôležitejšou vecou. Veľmi veľa závisí od typu práce a toho, čomu sa v dielni najčastejšie venujete. Ak robíte každý týždeň niečo iné, najlepším riešením je zvoliť multifunkčnú pracovnú plochu so zvýšenou pevnosťou, na ktorej môžete rezať, búchať, vŕtať alebo čokoľvek ďalšie. Chaos na stole spôsobuje aj zmätok v hlave – dbajte preto na to, aby ste vždy všetko mali po ruke, ale zároveň na svojom mieste. V tom vám pomôžu práve vyššie spomínané skrinky, police alebo šikovné zásuvky.